image

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Odpadové hospodářství > Dům od domu - pytlový sběr plastů a papíru

Dům od domu - pytlový sběr plastů a papíru

 tridme.jpg

 

Pravidla třídění:

 

1.   Plasty patří do žlutých (průhledných) pytlů.

2.   Papír patří do modrých (zelených) pytlů, případně do papírových krabic.

3.   Naplněné pytle či krabice musí být řádně označeny QR kódem dle druhu odpadu.

4.   Pytle či krabice s vytříděným odpadem nesmí být těžší než 10 kg.

5.   Krabice s vytříděným odpadem nesmí být větší, než je velikost obcí dodávaného pytle na třídění papíru, tj. 120 l.

6.   Větší nebo těžší krabice či pytle s vytříděným odpadem, než jsou uvedeny v bodu 4 a 5, nejsou z důvodu špatné manipulovatelnosti odváženy od domu ani načítány.

7.   Pytle bez QR kódu či s nečitelnými či jinak poškozenými QR kódy nejsou načítány.

8.   Přistavení pytlů s vytříděným odpadem provádět v ranních hodinách v den svozu. 

 

 

Postup:

 

Průběžně třídím - naplním pytel – zavážu pytel – bna horní část / do středu pytle nalepím odpovídající samolepku s QR kódem

(POZOR NA SPRÁVNOU NÁLEPKU – PLAST NA PLAST / PAPÍR NA PAPÍR).

V den svozu nechám pytle na obvyklém místě, obdobně jako při svozu komunálního odpadu. Zabezpečím proti pohybu!

 

PAPÍR

patří tam: noviny, časopisy, letáky, sešity, bloky, diáře, deníčky, památníčky, knihy (bez tvrdých obalů), brožury, katalogy, telefonní seznamy, kancelářský papír (i ze skartovaček), kartony, krabice (rozložené), balicí papír, dopisní obálky, pozvánky, vizitky, papírové krabičky od čajů, papírové obaly od čajových sáčků, cukru, mouky, papírové krabičky od sýrů, papírové obaly od čokolád, krabičky od zubních past apod.

nepatří tam: papírové kelímky od nápojů, krabice od mléka, džusů, kopíráky, zalaminovaný papír, toaletní papír, ruličky
od toaletního papíru a papírových utěrek, papírové obaly a plata od vajec, papírové kapesníčky, vlhčené papírové utěrky, odličovací tampony, mastný, mokrý, zadehtovaný nebo jinak znečištěný papír apod.

 

PLASTY

patří tam: PET lahve všech barev s víčkem i bez víčka, kelímky od jogurtů, jogurtových nápojů, vaničky od pomazánek, margarínů, masa, salámu, plátkových sýrů, obaly od šamponů, sprchových gelů, tekutých mýdel, igelitové sáčky, igelitové tašky, mikrotenové sáčky, obaly, ve kterých byly zabaleny různé potraviny (např. těstoviny, piškoty, bonbony, sušenky apod.) – vše musí být čisté a vypláchnuté.

nepatří tam: polystyren, plastové kbelíky, víky od kbelíků, lino, perlinka, mřížky po malování, špachtle, trubky z PVC, kanystry, přepravky, plastové koše na prádlo, lahve a kanystry od čistících prostředků, kde je na obalu některý ze symbolů nebezpečnosti, např. (savo, jar, pur, čističe na WC, louh, bazénová chemie, směs do ostřikovačů skel, fridex), dózy od pracích prostředků a aviváží, natáčky, hřebeny, zubní kartáčky, tuby od zubní pasty, vysavač a hadice od vysavače, ploutve na potápění, kabely, ramínka na šaty, houbičky na nádobí, špinavé nebo mastné igelitové sáčky, molitan, mirelon, květináče, uschlé květiny, hlína, hračky, mincovníky, dózy od autolékárničky, plastový nábytek, jídlonosiče, pěnové menuboxy od jídla, prkénka a nádoby od toalety, plastové rohože, obaly na CD a DVD, síťky na ovoce a zeleniny, kryt na talíř do mikrovlnky, teflonové nádobí, plastové podnosy, misky, zahradní hadice, plastové vázací pásky (př. na balíky), platíčka od léků, dětské sedačky do aut a na kola, in-line brusle, cyklistické přilby, nočníky, sáčky od porcované kávy, kapsle z kávovarů, plasty z automobilů, cartridge z tiskáren apod.

 

Požadavek na další nálepky:

Pošlu Email na obec@lhotarapotina.eu s uvedením počtu a druhu nálepek (plast/papír) – nezapomenout na jméno, adresu a kontakt. Max. počet je 10 ks od každého druhu.

Přihlášení na svůj účet na adrese https://econit.chytreodpady.cz